Starcraft 2

Kod promocyjny Opis Rodzaj Kodu
Aktywuj Ubezpieczenie zakładów! AEGIS

Przeczytaj tutaj:
Gdzie Mogę Obstawiać na Starcraft 2?
Bonusy za Zakłady
Obstawianie na Starcraft 2
Główny Wynik Obstawiania w Starcraft 2
Handicap i Suma Według Map
Zakłady na Starcraft 2 — co musisz wiedzieć?
Jak Grać w Starcraft 2
Starcraft II: Heir to the Throne
Najważniejsze Zawody
Historia Wydarzeń w Starcraft Starcraft
Odmiany Zakładów na Starcraft 2
Na Kogo Możesz Postawić?

Starcraft 2

Obecnie Starcraft jest jedyną swego rodzaju dyscypliną. Okres rozkwitu tej gry zakończył się kilka lat temu, ale gra nadal ma swoją publiczność. Blizzard robi wszystko, co możliwe, aby ich dziecko było żywe i aktywne. A zakłady na Starcraft 2 są nadal popularne!

Gdzie Mogę Obstawiać na Starcraft 2?

Istnieje wiele witryn bukmacherskich, które oferują zakłady na Starcraft, ale radzimy wziąć pod uwagę tylko tych, którzy poważnie podchodzą do zakładów na eSport, takich jak platforma GGBET.

Bonusy za Zakłady

W Starcraft możesz obstawiać wynik meczu za pomocą bonusów. Poniżej znajdziesz krótką historię gry i opcje zakładów w turniejach eSport.

Kontynuacja legendarnej gry strategicznej ukazała się latem 2010 roku. Wtedy League of Legends nie była jeszcze popularna, a Dota 2 i CS: GO nawet nie istniały. Gracze pokochali Starcraft — grę, w której nie było szczęścia, z wysokiej jakości grafiką i pełnoprawnym systemem drabinkowym. O co jeszcze możesz prosić?

Jednak do 2013 roku Starcraft 2 musiał przejść dla nowych graczy na arenie eSportowej — Dota, LoL i CS: GO.
Ustaliliśmy trzy powody, dla których tak się stało:

 • „Blizzard” zniszczył swój własny raj — gra straciła grunt, gdy deweloperzy nie zdołali zakreślić, na czym skupia się gra — czy powinni wypuścić poprawki dla profesjonalnych graczy, czy szerszej publiczności? Problem nie został jeszcze rozwiązany. Między amatorami a profesjonalistami jest ogromna przepaść, jeśli chodzi o poziom gry i zrozumienie gry. Strategie stosowane przez profesjonalnych graczy wykraczają poza możliwości początkujących. Problemy z równowagą, z którą nieustannie mierzą się profesjonaliści, bynajmniej nie są interesujące dla początkujących. Wynik był nieunikniony — Activision Blizzard, próbując pokonać dwa światy, straciło oba.
 • Drugi powód to trudność w percepcji i zbyt wysoki próg wejścia w to. Jeszcze trudniej jest przyzwyczaić się do gry niż do Dota 2. A jeśli weźmiesz pod uwagę zwiększoną dokładność (największą spośród wszystkich dyscyplin e-sportowych) i umiejętności osobiste, wszystko staje się znacznie bardziej skomplikowane.
 • Trzeci powód jest swego rodzaju konsekwencją drugiego. Starcraft nie jest zbyt zabawny dla przeciętnego widza. Nie trzeba dodawać, że ludzie, którzy rozumieją grę, docenią piękno danej chwili i złapią w lot myśli gracza. Ale ci, którzy nie rozumieją mechaniki Starcrafta, niepojmą prawie nic.

Zakłady na Starcraft IIStarcraft to gra strategiczna w czasie realnym, w której możesz grać jedną z trzech ras:

 • Zergów
 • Terran (ludzie)
 • Protossów

Odgrywanie roli jest naprawdę sztuką ze względu na swoją unikalną mechanikę i różne strategie. Czas trwania mapy waha się od 15 minut do godziny lub dłużej. Gracz, który zniszczy wszystkie konstrukcje przeciwnika, wygrywa. Gracz, który widzi, że dalszy opór jest bezużyteczny, pisze wiadomość „gg” i wychodzi z meczu.

W 2017 roku pojawiło się Starcraft: Remastered — odrodzenie pierwszej części strategii z mechaniką wykonaną w oryginalnej wersji gry. Kolejna próba Blizzarda ożywienia w jakiś sposób wygasłego zainteresowania.

Niestety, środki te nie rozwiązały wyżej wymienionych problemów. Jednak fani wciąż są ciekawi, czy twórcy mogą wymyślić coś, co utrzyma ich najlepsze (wraz z Warcraft i Diablo) dzieło przy życiu. Stan „pacjenta” jest „stabilny-ciężki”, przechodzi on intensywną terapię i sztuczną wentylację płuc, a żaden profesor nie jest w stanie nic przewidzieć. Jedyne, co trzeba, to liczyć na pomoc trzeciej siły, która może to naprawić.

Obstawianie na Starcraft 2

W tym miejscu pojawia się kolejny wrażliwy punkt gry — niestety jego funkcje nie pozwalają na obstawianie szerokiej linii, dlatego wyniki są ograniczone do standardowych. Organizują turnieje na różnych mapach w następujących ustawieniach:

 • najlepsze z 3;
 • najlepsze z 5;
 • najlepsze z 7.

Poniżej omówimy główne opcje zakładów.

Główny Wynik Obstawiania w Starcraft 2

Nie ma pierwiastka przypadku — o zwycięstwie gracza decyduje:

 • mikrokontrola;
 • makrogra;
 • gry umysłowe.

Najciekawsze jest to, że nie można nawet powiedzieć, który z tych trzech elementów ma pierwszeństwo. Jeśli gracz nie posiada lub prawie nie utrzymuje jednej z tych umiejętności, nie uda mu się dotrzeć do profesjonalisty. Po rozważeniu i poprawnym zważeniu tych trzech parametrów możesz przewidzieć wynik turnieju z 80% dokładnością.

Handicap i Suma Według Map

Aby przewidzieć taki wynik, musisz wiedzieć, na jakich konkretnych mapach będą grać gracze. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie obstawiać z pewnością. W ogóle.

Zakłady na Starcraft 2 — co musisz wiedzieć?

Starcraft Stawiam zakład

Jest prawdopodobne, że Starcraft, zaprezentowany w 1998 roku przez Blizzard Entertainment, był królem strategii czasu rzeczywistego (RTS). Przyciągnął uwagę ludzi, którzy szukali zrównoważonej, konkurencyjnej strategii dla wielu graczy online.

Rozgrywka koncentruje się na stworzeniu bazy z wieloma budynkami wokół strategicznie ważnych ośrodków — najczęściej pól mineralnych i gazowych. Przeciwnicy zajmują się wydobywaniem zasobów niezbędnych do tworzenia jednostek wojskowych i budową bardziej złożonych budynków, które stwarzają dostęp do jeszcze potężniejszych jednostek. Ostatecznym celem jest użycie tych jednostek do zniszczenia bazy przeciwnika i jego jednostek oraz odparcia agresji przeciwnika.

Jak Grać w Starcraft 2

Starcraft to rodzaj rozgrywek, w których jeden gracz (lub komputer) walczy z innym. Chociaż istnieje opcja gry 2vs2, zaczyna się ona od wyboru jednej z trzech ras, a przeciwne strony mogą wybrać tę samą rasę.

Zwykle gracze wolą cały czas wybierać tę samą rasę i mogą doskonalić swoje umiejętności, znając wszystkie funkcje i szczegóły. Oto krótki opis każdej z ras:

 • Zergowie to obcy, nieco przypominający owady. Ich mocną stroną jest to, że zazwyczaj przewyższają liczebnie przeciwnika.
 • Protossi to wysoce zorganizowana rasa kosmitów. Są ograniczone przez kilka jednostek, które wymagają kontroli na poziomie mikro.
 • Terranie to rasa ludzka. Są dość elastyczne.

Starcraft II: Heir to the Throne

Zakład Starcraft 2

Kontynuacja, Starcraft 2: Wings of Liberty, zadebiutowała w Korei Południowej w 2010 roku z międzynarodowym triumfem. Wyścigi, mechanika i balans są takie same — wszystko było na najwyższym poziomie. Mistrzowska równowaga Starcraft 2 i wzrost popularności MOBA wypchnęły z rynku wszystkich legalnych konkurentów strategii czasu rzeczywistego. Uważamy SC2 za klasykę gatunku RTS ze względu na absolutną dominację w tym gatunku.

Będąc powtarzalną grą, Starcraft 2 wykorzystał całą dekadę, aby idealnie dostroić i zrównoważyć swoich bohaterów. Deweloperzy opublikowali kilka wariantów kolejnej wersji, a za najbardziej udane uważamy Heart of the Swarm i Legacy of the Void. Nowa zawartość jest przeznaczona głównie dla jednego gracza; każda kolejna wersja (i niektóre poprawki) zmienia balans rozgrywki wieloosobowej. Jednak Blizzard nadal stara się utrzymać równowagę, aby nie irytować pozostałych ideologicznych zwolenników i profesjonalnych graczy.

Deweloperzy systematycznie unowocześniają grę i towarzyszące jej metagry od pierwszego wydania w 2010 roku. Robią to powoli, krok po kroku.

Najważniejsze Zawody

Mecze SC2 są bardzo zróżnicowane pod względem umiejętności graczy i puli nagród. Duże turnieje mogą oferować sześciocyfrowe nagrody dla zwycięzcy, ale zdecydowana większość turniejów jest znacznie skromniejsza — są ograniczone do czterocyfrowych liczb.

Jeśli więc porównamy wielkość puli nagród, Starcraft jest bliżej CS: GO niż Dota 2.

 • Największym konkursem jest World Cup Series (WCS), którego gospodarzem jest sama Blizzard Entertainment, z wybranymi sponsorami. Do udziału w kluczowych wydarzeniach Blizzarda zapraszani są tylko najlepsi z najlepszych.
 • Są też mniej prestiżowe wydarzenia, które są organizowane przez innych organizatorów (Electronic Sports League — ESL). Ich największym turniejem jest Intel Extreme Masters.

Historia Wydarzeń w Starcraft Starcraft

Starcraft Starcraft stał się wielce popularną dyscypliną e-sportową w Korei Południowej, gdzie ta oryginalna gra zawojowała rynek. Około połowa całkowitej sprzedaży Starcraft na świecie pochodzi z Korei. Tysiące koreańskich graczy zalewało stadiony, aby oglądać transmisję z meczu e-sportowego, ponieważ profesjonalny e-sport był jedynym legalnym sposobem obstawiania w Korei Południowej.

Większość nagród w wysokości milionów dolarów została zdobyta przez graczy z krajów-gospodarzy. Pomimo braku problemów z dostępem do sieciowego trybu wieloosobowego, gracze często wolą uczestniczyć w turnieju osobiście. Starcraft to pierwsza gra, którą dostrzegli ludzie, którzy sami w nią nie grają.

Odmiany Zakładów na Starcraft 2

Starcraft 2 zakłady

Najłatwiejszym sposobem obstawiania SC2 jest pośrednik internetowy, ale w tej chwili nie są one dostępne dla mieszkańców USA.

 • Najczęściej obstawiający obstawiają zwycięzcę danego meczu. W niektórych profesjonalnych meczach ligowych możesz obstawiać wynik pojedynczego meczu w składzie. Alternatywną opcją jest postawienie na konkretną drużynę, która ma wygrać serię.
 • W turniejach możesz stawiać zakłady futures na to, kto wygra turniej. Lub ile rund pozostało dla określonego gracza (drużyny).
 • Niektóre sklepy bukmacherskie pozwalają obstawiać wyniki kilku opcji w różnych wydarzeniach e-sportowych i Starcrafta 2. Te zakłady są bardziej złożone.
 • Gracze stawiają na wirtualne towary z kont Steam za pośrednictwem różnych stron internetowych.

Na Kogo Możesz Postawić?

Możesz dowiedzieć się tutaj:

 • Tabele WCS strona. Nie jest to wyczerpujące źródło, ale wystarczy na początek. Możesz zobaczyć pełną listę graczy z największą liczbą punktów WCS zdobytych za wygrywanie prestiżowych wydarzeń.
 • Monologi profesjonalnych komentatorów — jeśli uważnie posłuchasz, możesz zebrać informacje o preferencjach lub stylu gry gracza. Komentatorzy często (zwłaszcza podczas przerw) przeprowadzają szczegółową analizę każdego gracza, biorąc pod uwagę następujące kwestie:
  1. Wskaźnik sukcesu gracza w odniesieniu do określonej rasy lub na określonej mapie.
  2. Niezwykłe strategie gry.
  3. Poziom mikrozarządzania gracza w porównaniu z przeciwnikiem.
  4. Wydajność gracza na określonej jednostce.
  5. Dane osobowe gracza, status jego drużyny.

postaw zakład na starcraft 1Przez lata profesjonalni komentatorzy zebrali wiele danych , obserwując każdego gracza, więc nawet bardzo przypadkowe ich zdanie może być wskazówką do pytania, na kogo postawić.

Pamiętaj, że Starcraft 2 to trudna strategia z wysokimi barierami wejścia i trudną krzywą uczenia się, zarówno dla graczy, jak i obserwatorów. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, na kogo obstawiać, jest słuchanie doświadczonego komentatora i obserwowanie odnoszących sukcesy graczy. Jednym z najbardziej informacyjnych zasobów o SC2 jest również stronaliquipedia.net internetowa.

Encyklopedia gier dostarcza użytkownikom następujące informacje

 • Wiadomości ze Starcrafta 2.
 • Strategie zaprojektowane dla każdej rasy.
 • Informacje o opłatach.
 • Biografie graczy i drużyn.
 • Harmonogramy turniejów.
 • Statystyka.

Jest więc mnóstwo danych, które pozwalają przewidzieć prawdopodobny wynik. Gracze poważnie myślący o zarabianiu pieniędzy mają wszystko, czego potrzebują do pewnego startu. Faktycznie nie jest łatwo znaleźć informacje o przeciwnikach, ale jest to możliwe. Teraz e-sport jest jedną z najbardziej obiecujących dziedzin przemysłu rozrywkowego. W związku z tym ci, którzy poważnie podchodzą do analizy mocnych / słabych stron przeciwników i słuchają komentatorów, z pewnością zrobią ciasto!

Sprawmy, by Starcraft znów był wspaniały! Postaw, graj i wygrywaj!